Hledat

Sulimo

"...Manwë byl určen, aby se v plnosti času stal první ze všech králů: pánem říše Ardy a vládcem všech, kdo na ní bydlí. Na Ardě jsou jeho potěšením vítr a oblaka a všechny vzdušné kraje od výšin do hlubin, od lemu Závoje Ardy po vánek v trávě. Má přízvisko SÚLIMO, pán dechu Ardy. Miluje všechny rychlé ptáky se silnými křídly a oni přilétají a odlétají na jeho rozkaz..."

                                                                                                                      J.R.R. Tolkien, Silmarillion

 

 

Provoz stanice pro handicapované živočichy pomáhá sdružení SULIMO zajišťovat již od svého vzniku v roce 1993. Výstavba první stanice byla dokončena v roce 1996 v Hluboké nad Vltavou. Bohužel během let došlo v blízkém okolí stanice k masivní zástavbě přírodních lokalit rodinnými domy, což velmi ztížilo nejen samotnou péči o handicapované jedince, ale i navracení vyléčených a vypouštění odchovaných a dochovaných ptáků do volné přírody. Proto byla stanice během let 2005 až 2007 postupně přemisťována na jinou vhodnou lokalitu "na samotě u lesa" v Doudlebech, tedy asi 12 km jihovýchodně od Českých Budějovic, kde se handicapovaní jedinci setkávají jen s minimem rušivých civilizačních vlivů.

Do naší stanice přijímáme handicapované živočichy z oblasti obcí s rozšířenou působností České Budějovice, Český Krumlov, Kaplice, Prachatice, Trhové Sviny a Třeboň. Vzhledem k tomu, že ve stanici pracujeme především se zvířaty, u kterých je předpoklad návratu do volné přírody, není možné je vystavovat stresům z případných návštěv větších skupin lidí. Proto nelze ve stanici organizovat prohlídky pro veřejnost, tak jak je to obvyklé v jiných stanicích obdobného zaměření.

Odbornou veterinární péči našim svěřencům poskytuje MVDr. E. Krejcar.

1x.jpg
4bx.jpg
2x.jpg
3x.jpg
 
© www.sulimo.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma